mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, pożywne i ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci kosztują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w karcie znajdują się również nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz jedzenie z wielu miejsc Włoch. W dobrej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino włoskie

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja koniecznie musi zawierać również trunek. Kieliszek alkoholu to we Włoszech reguła. zobacz Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro oraz pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film